Підліток жорстоко вбив батьків і маленького брата: у "Розслідуванні з Данілевичем" пояснив чому

Читать на русском
Новина оновлена 23 червня 2026, 16:36

Юнак завдав 28 ударів ножем батьку і 15 матері

Через 5 років після резонансного вбивства засуджений за потрійне вбивство Максим Сумін розповів, що спонукало його забрати життя батьків і 8-річного брата. За словами засудженого, уся річ була в домашньому насильстві.

Про це він розповів у першому інтерв'ю команді "Розслідування з Андрієм Данілевичем" на SWEET.TV. Нагадаємо, що у квітні 2021 16-літній киянин вбив вдома батька, матір і 8-річного брата.

"Я захищав мати, бо батько постійно піднімав на неї руки. У той день ситуація стала критичною. Ми почали битися і мати почала його захищати. Якби вона не втрутилась, то вони з братом були б живі. Емоції взяли гору і я втратив контроль", — пояснив свої дії засуджений Максим Сумін.

Хлопець стверджує, роками вся родина потерпала від домашнього насильства. Батько до божевілля ревнував матір, стежив за кожним її кроком і постійно бив. Синці, крики, втечі серед ночі — все це діти бачили щодня. За тиждень до смерті вона подзвонила матері з проханням негайно приїхати.

"Я побачила тоді, що в неї все лице фіолетове і глаза ледь видно. Я просила її піти від нього. Вона казала: мама, якщо я піду — він мене знайде і вб'є", — розповідає бабуся Максима, Наталія Микитюк.

У квітні 2021 року Максим наніс батькові 28 ударів ножем. Мати кинулась захищати чоловіка, і отримала 15 ударів. Наступною жертвою став 8-річний брат Максима. Суд засудив Максима до 10 років позбавлення волі — мінімальний термін за вбивство двох і більше осіб. Через кілька років він може вийти на свободу.

"Це повністю виключає афект. Це умисне вбивство", — коментує адвокат Валерій Кострюков, який вивчав матеріали справи.

Максиму зараз трохи за двадцять. За гарну поведінку він може вийти достроково, але його слова команді розслідувачів, шокують навіть досвіченого психолога:

"Каяття я не почула. Мені навіть здається, він себе жертвою відчуває. Хлопець себе почуває героєм. Батьки винні."

Максим прямо говорить — причиною злочину стала накопичена агресія та безпорадність правоохоронних органів, яких неодноразово повідомляли про домашнє насильство. Як конфлікти у родині перетворили дитину на вбивцю, дивіться у новому епізоді.

Дивіться повне ексклюзивне розслідування "По той бік підлітка" з Андрієм Данілевичем на SWEET.TV — історії, які неможливо забути.