Може роздробити душу: народні прикмети, чому не можна дивитись у розбите дзеркало

Читать на русском
Автор
Розбите дзеркало краще одразу викинути
Розбите дзеркало краще одразу викинути. Фото Freepik

Наші пращури вірили, що не можна дивитися в розбиті дзеркала

У нашій культурі вкоренилися багато народних прикмет про дзеркала. Одна з головних таких прикмет говорить про те, що не можна дивитися в розбите чи тріснуте дзеркало. Ми вже розповідали, чому дзеркало не можна вішати перед ліжком, а сьогодні ділимося, чому розбите дзеркало краще одразу викинути.

В українському фольклорі та народних віруваннях завжди відводилося окреме місце дзеркалам, пише obozrevatel.com. Наші пращури вірили, що дзеркало — це такий собі портал між фізичним та містичним світами.

Розбите дзеркало у будинку вважалося порушенням цього духовного порталу, тому його поспішали викинути та замінити на нове. Люди вірили, що тріснуте або розбите скло дзеркала може зашкодити енергетиці в будинку та завдавати шкоди сім’ї, яка в ньому живе.

Розбите дзеркало завжди асоціювалося із негативною енергетикою. Наші пращури вірили, що таке дзеркало може роздробити душу, призвести до нещасть, хвороб і смертей. Тому майже всі прикмети, пов’язані з дзеркалами, погані і не на добро.

Якщо подивитися на розбите дзеркало з прагматичної точки зору, можна зрозуміти, що всі забобони пов’язані в першу чергу з безпекою. Як відомо, при ударах або падіннях дзеркало, як і будь-яке інше скло, розбивається на дрібні небезпечні уламки. Тому просто потрібно їх акуратно зібрати і якнайшвидше викинути, щоб не поранитися.

Раніше "Телеграф" розповідав, чому потрібно придивлятися до дзеркала. Народні прикмети, що віщують скандали в сім’ї.